Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Szczupła sylwetka i jędrna skóra to marzenie niemal każdego. Aby zrealizować ten cel, warto wykorzystać nowoczesne metody, które pozwalają na spotęgowanie tego, co osiągamy dietą oraz aktywnym trybem życia. Przykładem zabiegu, który przynosi spektakularne efekty jest lipoliza iniekcyjna. Na czym polega? I jakie są jej efekty?
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który ma na celu wyszczuplenie ciała i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Podczas procesu wykorzystywane są preparaty, takie jak mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i L-karnityny lub krzemionki organicznej. Składniki te są bezpieczne, a ich działanie przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna? Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu, w którym specjalista ustala możliwość wykonania zabiegu. Następnie na wybrane partie ciała nanoszony jest żel znieczulający. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu wspomnianych preparatów przy pomocy cienkich igieł.
Jakie są efekty? Najważniejsze rezultaty to pozbycie się tkanki tłuszczowej z obszarów, takich jak pośladki, brzuch, uda, plecy, kark, ramiona, a nawet twarz. Lipoliza iniekcyjna umożliwia także lepszy metabolizm komórek skóry, lepsze mikrokrążenie, lepszą regenerację oraz lepsze odżywienie.
Lipoliza iniekcyjna – co warto wiedzieć?
Przeciwwskazania do przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej to m.in. ciąża oraz karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby wątroby i nerek, alergia na składniki preparatu. Wykonanie zabiegu jest niemożliwe także u osób cierpiących na schorzenia takie jak cukrzyca, choroby immunologiczne oraz przewlekłe stany zapalne.
Tak jak już wspomnieliśmy przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest również przeprowadzenie szczegółowego wywiadu.